NOVINKY

Nábor nových dětí!  (06.10.2009)

Máte zájem o badminton? BKV Plzeň přijímá nové zájemce do žákovské přípravky. Kontaktujte nás na adrese bkv.plzen@seznam.cz, popř. na telefonu 602948690. Podmínky: Zájem o sport, dobrý zdravotní stav, přiměřená míra samostatnosti. pv

Bronzový stupínek v Brně !  (06.10.2009)

V Brně se konal první letošní celostátní turnaj "GP A" staršího žactva (kat. do 15 let). Mezi účastníky byl také hráč našeho klubu Lukáš Soukup. Ve dvouhře a smíšené čtyřhře postoupil do čtvrtfinále a získal konečné 5.-8.místo. Ve čtyřhře se mu podařilo probojovat dokonce na 3.-4.pozici. Lukášovými spoluhráči byli ve čtyřhře Jiří Louda z TJ Plzeň-Bílá Hora a ve smíšené čtyřhře Martina Ottová z BK Goram Teplice. pv

3 x 3. místo  (30.09.2009)

Sourozenci Eva a Petr Odvárkovi se jako jediní zástupci našeho klubu zúčastnili zahajovacího turnaje západočeské GP (D) dospělých v Plzni na Bílé Hoře. Dosáhli shodných umístění - oba vybojovali třetí místa ve dvouhrách a společně získali třetí místo také ve smíšené čtyřhře. pv

BADMINTON V TELEVIZI !  (30.09.2009)

Využijte skvělé možnosti shlédnout záznamy z MM ČR dospělých v televizi. Přehled vysílacích časů na kanálu ČT 4 Sport: 30.9., středa, 22:05; 1.10., čtvrtek, 15:25; 2.10., pátek, 12:45; 3.10., sobota, 7:00. pv

MM ČR skončilo  (27.09.2009)

Přinášíme poslední zprávu z brněnského MM ČR dospělých. Do semifinálových bojů postoupili pouze dva čeští hráči - Petr Koukal a Jan Vodra, oba ve dvouhře. Petru Koukalovi se poprvé v kariéře podařilo dosáhnout celkového vítězství na nejvýznamnějším domácím turnaji! Ve finále porazil ukrajinského reprezentanta Dmytra Zavadského 21:17 a 21:19. Jan Vondra obsadil 3.-4. místo. Zajímavostí je vítězství Indonésanů Viki Indra Okvana a Gustiani Sari Megawati ve smíšené čtyřhře, oba hrají naši I. ligu v barvách BK Deltacar Benátky nad Jizerou. Více informací najdete na webu ČBaS. pv

MM ČR v plném proudu  (25.09.2009)

Na Mezinárodním mistrovství ČR, turnaji zařazeném do evropského okruhu, již byla odehrána všechna osmifinále. Pět českých hráčů postoupilo do sobotních čtvrfinálových kol. Asi největším překvapením je patnáctiletá Alžběta Bášová (Hradec Králové), která spolu s Indonésanem Rizkym Kurmawenem vyhrála čtyři zápasy smíšené čtyřhry, a postoupila mezi osm nejlepších párů. Další jiniorka Kateřina Tomalová (Sok. Klimkovice) s Indonésankou Gustiani Sari Megawatti (skvěle hrající v barvách Benátek nad Jizerou) využily relativně příznivého losu, a také se probojovaly mezi osm nejlepších dvojic. Tři naši hráči se v sobotu představí ve čtvrfinále dvouher, podle očekávání to jsou Kritína Ludíková (Slovenka s českým občanstvím), Petr Koukal a Jan Vondra. Držme našim hráčům a jejich zahraničním kolegům palce! Třem plzeňským zástupcům se nedařilo. Dvojice J.Rubáš - J.Sobota postoupila z kvalifikace, ale první kolo hlavní soutěže pro ní znamenalo konec po drtivé prohře s Chorvaty Durkinjakem a Hoelbingem. Talentovaná Lucie Havlová na turnaji této úrovně sbírá zkušenosti, které snad dokáže využít v brzké budoucnosti. pv