Dle informace SOŠ OOM je škola a tělocvična 29.10.2010 zavřená. Proto ruším páteční trénink! // Uvidíme se až v pondělí 1.11. // Všem přeji příjemné prožití státního svátku, kdy si připomínáme 92.výročí vzniku samostatného Československa {#emotions_dlg.yes}. Žákům a dorostencům zároveň přeji hezké podzimní prázdniny Tongue out// Nezapomeňme, že v neděli přecházíme na normální čas, kterému nyní trochu nepřesně říkáme zimní; výhodou je, že budeme vstávat o hodinu déle než v posledních sedmi měsících {#emotions_dlg.zzz}. pv

Výlet do Žihle se odkládá  (25.10.2010)

Předpokládaný výlet k  žihelským skalním městům a  žulovým balvanům Dědek a Bába se ze  zdravotních důvodů odkládáCrypv

Tomáš Pohanka v Brně  (24.10.2010)

Tom Pohanka se zúčastnil největšího žákovského  turnaje sezóny Yonex Cupu v Brně. Ve skupině F dvouhry porazil nejlepšího hráče BK Kopřivnice P.Tůmu 2:1, přičemž třetí set vyzněl jednoznačně pro Toma.  S 1.hráčem středočeského žebříčku Peterem Schwot Samim (Benátky n/J)  sehrál vyrovnaný zápas, ve kterém nakonec podlehl 1:2. S nasazenou jedničkou skupiny Tichým (7.ČR) z pořádajícího oddílu prohrál 0:2. // Smíšenou čtyřhru Tom hrál s talentovanou Martinou Hanáčkovou z Podívína. V úvodním kole se utkali se špičkovou západočeskou dvojicí Legát - Hiláková; Tom s Martinou přesvědčivě vyhráli 2:0 ! Následně se střetli s velmi kvalitní libereckou dvojicí Stejskal - Slatinská, které podlehli 1:2, když třetí set prohráli rozdílem jediného míčku.// Konečné Tomovo umístění: Dvouhra  3. ve skupině, SČ  9-16. // Yonex Cup byl prvním celostátním turnajem Tomáše Pohanky. Náš hráč potvrdil růst výkonnosti, o čemž svědčí vyrovnané zápasy s hráči širší špičky ČR. Vítězství v mixu nad Legátem a Hilákovou určitě patřilo mezi překvapení turnaje. Přeji Tomášovi hodně chuti do dalšího tréninku a sportovní štěstí v následujících soutěžních startech.  pv // Pozn.: celý turnaj se hrál na dva vítězné sety do 15 bodů; BKV patříl k prvním propagátorům tohoto systému.

Úspěch na GP dorostu  (18.10.2010)

První letošní kvalifikační turnaj GP C U19 přinesl Lukáši Soukupovi vítězství ve čtyřhře. Společně s Jiřím Loudou (Bílá Hora) porazili silný pár Bathory - Vacek (Bílá Hora - Doubravka) - blahopřejeme!. Ve smíšené čtyřhře Lukáš spolu s Nikolou Křížovou (Bílá Hora) obsadili 3.místo, ve dvouhře se musel spokojit se čtvrtou příčkou, když podlehl o rok staršímu Vackovi.

V soutěži chlapců startovali pouze čtyři hráči. Jde o shodu okolností, nebo se již v této kategirii projevuje nižší zájem mladých o soutěžní badminton? pv

Pohled na žebříčky  (07.10.2010)

Naši nejaktivnější mladší žáci Petr Chalupa a Martin Landgráf postoupili výše v celostátním i oblastním  žebříčku. Po úspěšném turnaji v Dobřanech a účasti na GP A v Mostě se Petr propracoval na velmi pěkné 3.místo dvouhry v západočeské oblasti a 17. pořadí v ČR. Martin poskočil o téměř 100 bodů ve dvouhře a je v dosahu první stovky ČR (13 zč/104 ČR), ve čtyřhře mezi dobrý průměr již  pronikl (8/65).  Vydrží-li chlapcům chuť trénovat a hrát, mohou své výsledky zlepšit ještě výrazněji. pv